Megnyílt a világ első, robotoknak és mesterséges intelligenciának szentelt kiállítótere. Hol máshol, mint a futurizmus egyik éllovas városában, Szöulban.
Robotok is részt vettek az épület kivitelezésében
Szöul legújabb attrakciója, a Robot & AI Múzeum (RAIM) nem csupán a technológiának szóló tisztelgés, hanem az ember és gép közötti kapcsolat új formája is. A Melike Altınışık Architects török építészcég által megálmodott futurisztikus épület nemcsak a robotok és a mesterséges intelligencia világába enged bepillantást, de
magát az építési folyamatot is részben robotok végezték.
A RAIM különleges vonzereje ugyanis részben éppen az, hogy robotok is részt vettek a múzeum megépítésében. A precíz szerkezeti kialakítást robothegesztés és egyéb automatizált módszerek segítették.
Emeletről emeletre mosódnak el a határok az AI és az emberek között
A sima fehér burkolattal és űrhajószerű formavilággal tervezett múzeum különleges helyet foglal el a világban. Elsőként helyezi középpontba a modern technológiát úgy, hogy közben folyamatos interakcióra invitálja látogatóit. A múzeum építésze, Melike Altınışık, szerint a projekt célja nem csak a csúcstechnológia bemutatása, hanem az azáltal kínált lehetőségek megértése. Feladatának tartja azt is, hogy
az embereket közelebb hozza a jövő meghatározó vívmányaihoz.
Az impozáns, 79 650 négyzetméteres épületet úgy tervezték, hogy a technológia folyamatosan változó természetét tükrözze. Az ide látogatók állandó és időszakos kiállításokon ismerkedhetnek meg a mesterséges intelligenciával és a robotikával. A múzeum emellett találkozóhelyet biztosít a tudományos és üzleti élet szereplői számára is, hogy segítse a tudományos innováció társadalmi és gazdasági térhódítását.
A látogatók már a múzeumba lépéskor tapasztalhatják a robotok jelenlétét: a belépőket fogadó és útbaigazító gépek részletes tájékoztatást adnak a különböző szinteken található interaktív kiállításokról. Az érdeklődők minden egyes emeleten egyre jobban azt érezhetik, hogy elmosódnak a határvonalak az ember és gép között.
Világlépő, forrás és fotók: RAIM